Firemné informácie

Fiskars je svetoznámou značkou, ktorá ponúka funkčné, používateľsky príjemné, kvalitné a trvanlivé výrobky, ktoré svojim intuitívnym a komfortným dizajnom uľahčujú prácu a znižujú námahu.

Spoločnosť Fiskars bola založená v roku 1649 a je najstaršou vo Fínsku. S nástrojmi pracujeme už od svojho založenia pred viac než 360 rokmi a výrobné technológie neustále inovujeme. Svoje korene máme v dedinke Fiskars, idylickom centre umenia a dizajnu, kde sa moderné estetické cítenie snúbi so starou tradíciou. Spoločnosť Fiskars začala v roku 1967 vyrábať ako prvá na svete nožnice s plastovými držadlami. Od tej doby sa predala po celom svete viac, než miliarda týchto nožníc. Ich oranžové držadlá sa stali ikonou moderného dizajnu a farba je charakteristickým poznávacím znamením pre výrobky Fiskars. Fiskars je najznámejšia značka nožníc na svete.

Fiskars je významným globálnym dodávateľom výrobkov pre domácnosť, záhradu a outdoor. Spoločnosť má silné portfólio dôveryhodných medzinárodných značiek ako sú Iittala, Gerber a Buster. Významnou súčasťou spoločnosti je aj spoločnosť Wärstilä. Celkový obrat v roku 2014 dosiahol 768 mil. EUR, počet zamestnancov bol 4.800.

Viac informácií nájdete na www.fiskarsgroup.com.