Nová kolekcia Fiskars x Iittala

Fiskars a Iittala – dve fínske ikony – sú už dlho synonymom nadčasového a vysoko kvalitného severského dizajnu. Teraz obe značky spojili sily a vytvorili nápaditú novú kolekciu bytových dekorácií, ktorú dopĺňajú vzory zo šiestich skicárov ďalšej fínskej legendy, umelca a dizajnéra Oivu Toikka. Nové dizajny – vrátane troch prepracovaných párov univerzálnych nožníc Fiskars – oslavujú nečakané radosti každodenného života a zároveň vzdávajú hold hravej fantázii jedného z najobľúbenejších fínskych umelcov.

Čas na kreativitu

Nová kolekcia Fiskars x Iittala obsahuje širokú škálu domácich dekorácií – od keramických hrnčekov až po deky a iné textílie – a šesť ikonických vzorov od Oivu Toikka. Tri z nich – Pompom, Gepard a Helle – prepožičali svoje mená novým univerzálnym nožniciam Fiskars a dávajú zábave a kreativite úplne nový význam.

Čas na kreativitu

Pompom, pôvodne náčrt pre umelecké dielo zo skla, je hravý, ale nadčasový vzor charakteristický pre Toikkov jedinečný umelecký štýl. Grafický vzor Gepard sa odvoláva na lásku dizajnéra k divočine prostredníctvom asymetrických čiernobielych tvarov. Odvážny a moderný vzor Helle upúta pozornosť svojimi bodkami pripomínajúcimi konfety, ktoré zaručene oživia každú kuchyňu alebo domácu kanceláriu. Všetky nožnice sú navrhnuté tak, aby bol každodenný život o niečo radostnejší – toto leto, ale aj v nasledujúcich rokoch.

Pompom, pôvodne náčrt

Oiva Toikka – vzory nevšedného muža

Novodobá ikona fínskeho dizajnu Oiva Toikka (1931-2019) bol medzinárodne uznávaný umelec, dizajnér a profesor. Medzi jeho najznámejšie diela patrí originálne sklárske umenie a séria sklených vtákov Iittala. Toikkov odkaz žije dodnes v jeho hravých a osobitých dielach, ktoré sa vymykajú akýmkoľvek konvenciám. Niektoré z jeho úžasných návrhov sa nachádzajú v zbierkach najprestížnejších svetových múzeí na celom svete. Počas svojej viac ako 60-ročnej kariéry vytvoril Oiva Toikka svoj vlastný jedinečný svet plný zázrakov a experimentovania. Ako dizajnér a umelec do svojej práce zakomponoval neporiadok kreatívneho procesu. Jeho slávnym výrokom je: „Nie som perfekcionista“. „Chcem sa len trochu zabaviť.“

Oiva Toikka – vzory nevšedného muža

Objavte novú kolekciu

Nová kolekcia Fiskars x Oiva Toikka bude uvedená na trh v lete 2021. Prvá časť – s novými nožnicami a keramickými hrnčekmi – bude uvedená už 1. júna. Zvyšok kolekcie – vrátane textílií, sklených ozdôb a riadu – sa do obchodov dostane 15. augusta.

Viac informácií nájdete na Iittala.com
Objavte novú kolekciu