Čistenie panvíc z nehrdzavejúcej ocele

Čistenie panvíc z nehrdzavejúcej ocele

Ako čistiť a udržiavať panvice z nehrdzavejúcej ocele All Steel a Norden?

  • Všetky panvice Norden z nehrdzavejúcej ocele a ocele s povrchovou úpravou je možné umývať v umývačke riadu.
  • Pri skladovaní a ukladaní riadu s povrchovou úpravou umiestnite medzi panvice uterák, aby ste zabránili poškodeniu povrchovej úpravy.
  • Na panvice s povrchovou úpravou z nehrdzavejúcej ocele používajte len drevené, silikónové alebo plastové kuchynské náčinie, aby ste nepoškriabali povrch panvíc.
All Steel

Ako čistiť a udržiavať panvice z nehrdzavejúcej ocele All Steel pure? 

Čistenie a údržba panvíc z nehrdzavejúcej ocele bez povrchovej úpravy sú jednoduché. Pri správnej údržbe môžu panvice z nehrdzavejúcej ocele bez povrchovej úpravy vydržať po celý život. Pri používaní panvíc All Steel pure zvážte nasledujúce:

  • Pred prvým použitím panvicu bez povrchovej úpravy ručne umyte horúcou vodou, čistiacim prostriedkom a špongiou alebo kefou na riad alebo umyte v umývačke.
  • Po každom použití vyčistite vnútornú a vonkajšiu časť panvice horúcou vodou a umývacím prostriedkom. Panvicu bez povrchovej úpravy môžete tiež vložiť do umývačky. To panvicu nepoškodí.
  • Ak zvyšky jedla na panvici pripálite, môžete ju ľahko vyčistiť drôtenkou alebo prírodným čistiacim kameňom. Panvicu môžete tiež namočiť do teplej mydlovej vody na 15 – 20 minút, a potom ju ručne umyť. Tým odstránite všetky pripálené potraviny.
  • Vajcia a ďalšie potraviny bohaté na bielkoviny sú obzvlášť náchylné na prichytávanie na panvici bez povrchovej úpravy. Ľahko ich odstráňte pridaním pol lyžičky jedlej sódy do panvice plnej vody; položte panvicu takto na chvíľu na teplý sporák. Nakoniec panvicu umyte ručne alebo v umývačke.
All Steel pure