Ako šetriť vodu?

Aby každá záhrada, trávnik a záhon mohol prekvitať, potrebuje vodu. Ako efektívne zavlažovať záhradu ekologicky, je úplne iná vec. Našťastie existuje niekoľko spôsobov, ako udržiavať zelenú oázu sviežu a zároveň ušetriť veľa vody. Tu sú naše hlavné rady, ako využiť každú kvapôčku.

Zadržiavajte dažďovú vodu

Vedeli ste, že rastliny a tráva milujú dažďovú vodu? Dažďová voda je prirodzenejšie ako voda z vodovodu a je ideálna na zalievanie akejkoľvek záhrady alebo trávnika. Všetko, čo potrebujete, je dážď a trochu trpezlivosti. Koniec koncov, počasie môže byť celkom nepredvídateľné. Čo je najlepšie na zadržiavanie dažďovej vody? Nemusíte hneď použiť všetku vodu, takže budete mať vždy niečo v zásobe pre suchšie dni.

Zadržiavajte dažďovú vodu

Rozpoznajte, kedy zavlažovať

Načasovanie je všetko, čo sa týka zavlažovanie záhrady. Aj keď sa môže zdať ako dobrý nápad, zalievať záhradu za slnečného popoludnia, voda sa na slnku odparuje rýchlejšie a zanecháva vaše rastliny a trávnik smädné. Najlepší čas na zalievanie je v skutočnosti ráno medzi 6.00 a 10.00. Prípadne môžete záhradu zalievať večer. So zavlažovacími zariadeniami a časovačom môžete zavlažovať záhradu automaticky a bez problémov, a budete mať počas spaľujúcich letných dní o starosť menej.

Objavte časovače
Rozpoznajte, kedy zavlažovať

Návrat ku koreňom

Nechoďme zbytočne okolo horúcej kaše: zavlažovacia technika môže byť strojcom aj skazou vášho záhradníckeho úspechu. Niektoré rastliny dávajú prednosť zavlažovaniu prostredníctvom hmly pred inými metódami, čo samo o sebe šetrí vodu. Tu máme pre vás jednoduchý zavlažovací trik pre všetky ostatné rastliny: keď sa staráte o záhradu, uistite sa, že zavlažujete pôdu a korene rastlín, nie ich listy. Kvalitná zavlažovacia tyč vám navyše pomôže zavlažovať aj tie najťažšie dostupné miesta vo vašej záhrade.

Objavte zavlažovacie tyče
Návrat ku koreňom

Nechajte pracovať zavlažovače

Život môže byť hektický, či už so záhradou s trávnikom alebo bez neho. Preto je všeobecne dobré investovať do niektorých vysoko kvalitných zavlažovačov a časovačov. Zavlažovače Fiskars sú efektívne, ľahko inštalovateľné a ak sú spárované s časovačom, sú úplne automatické. A navyše môžete použiť zavlažovače na zalievanie záhonov i trávnika, bez ohľadu na to, koľko plochy musíte pokryť.

Podívajte sa na úsporné zavlažovače
Nechajte pracovať zavlažovače

Skontrolujte úniky vody

Deravá záhradná hadica alebo nedokonalý zavlažovací systém môže plytvať množstvom vody, čo nie je dobré pre životné prostredie ani pre vašu peňaženku. Opravte akúkoľvek netesnú hadicu opravnou spojkou na hadice Fiskars alebo úniku vody predchádzajte investíciou do robustných, vysoko kvalitných záhradných hadíc a spojok, ktoré sú navrhnuté tak, aby vydržali.

Prezrite si kompletný rad spojok a hadíc
Skontrolujte úniky vody

Prispôsobte si vlastné polievacie nástroje

Máte chuť na viac prispôsobených možností? Nehľadajte nič iné ako náš inovatívny nový modulárny sortiment polievania. Tieto špičkové zavlažovacie prvky vám umožňujú zostaviť si dokonalú zavlažovaciu trysku a vytvárať nekonečné kombinácie pomocou rôznych striekacích hláv, rukovätí a tyčiniek. Namiesto toho, aby ste si museli kupovať niekoľko polievacích nástrojov na rôzne účely, budete mať všetko, čo potrebujete, vždy poruke.

Prispôsobte si vlastné polievacie nástroje

Vyberte si správne rastliny pre vašu záhradu

Trocha stratégia môže znamenať veľa. Keď nakupujete rastliny do svojej záhrady, spýtajte sa sami seba, či sú vhodné do daného prostredia. Tento jednoduchý krok vám ušetrí veľa ťažkostí – a veľa vody – najmä ak žijete v suchšie oblasti.

Vyberte si správne rastliny pre vašu záhradu
Návrat do