Ako zavlažovať záhradu

Zavlažovanie záhrady nemusí byť príliš zložité. V skutočnosti potrebujete len správne náradie, zariadenia a nejaké dobré rady. Začnite s týmito piatimi jednoduchými krokmi a našimi vysoko kvalitnými systémami, na ktoré sa môžete spoľahnúť.

Ako zavlažovať záhradu

Zavlažovanie záhrady nemusí byť príliš zložité. V skutočnosti potrebujete len správne náradie, zariadenia a nejaké dobré rady. Začnite s týmito piatimi jednoduchými krokmi a našimi vysoko kvalitnými systémami, na ktoré sa môžete spoľahnúť.

Krok 1. Aká veľká je vaša záhrada?

Odpoveď na túto zásadnú otázku vám poskytne dobrý základ. Plocha vašej záhrady rozhoduje o všetkom, od optimálnej dĺžky hadice až po typ zavlažovačov, ktoré budú udržiavať záhradu dobre zavlaženú.

Ak si nie ste 100 % istý plochou, nemajte obavy. My vám pomôžeme. Stačí kliknúť nižšie a prejsť na náš Sprievodca veľkosťou záhrady. Keď tam budete, odporučíme vám aj nejaký výrobok. 

Krok 2. Aké vybavenie potrebujem?

Toľko možností a typov vybavenia! Ľahko sa v tom stratíte. Určite budete potrebovať niekoľko hadíc, trysiek, zavlažovačov, spojok, predlžovacích dielov a možno aj zavlažovacích časovačov.

Aby sme to trochu zjednodušili, takto to nakoniec vyzerá:

Uľahčite si prácu s našimi bubnami na hadice, ktoré obsahujú všetko, čo potrebujete na zavlažovanie.

Objaviť viac
Hose reels bilateral content

Krok 3. Aké sú vaše konkrétne potreby zavlažovania?

Priznajme si to. Medzi zalievaním trávnika a umývaním auta je obrovský rozdiel. Každá úloha si vyžaduje rôzne typy zavlažovacích pištolí, zavlažovačov a zavlažovacích tyčí. Pre prevažnú väčšinu každodenného zavlažovania si vystačíte s niektorým z typov zavlažovacích pištolí.

Ďalšie základné pravidlo: čistenie záhradného náradia a zalievanie náchylných rastlín si vyžaduje tiež rôzne typy postrekov.

Úvod do typov postrekov

Voľba správneho postreku hneď od začiatku vám ušetrí veľa času. Ušetrí to tiež vodu. Tu je rýchly prehľad najbežnejších typov postrekov:

Sprcha (Shower)

Univerzálna voľba na zalievanie rastlín, kríkov a vyvýšených záhonov

Hmla (Mist)

Ideálne na zalievanie krehkých sadeníc a rastlín.

Plochý (Flat)

Vytvára jemný, prevzdušnený prúd, skvelý na plnenie krhiel a vedier.

Oplach (Rinse)

Vodorovný obrys na oplachovanie a umývanie automobilov, bicyklov, terasy a ďalších povrchov.

Tryska (Jet)

Prudký a tvrdý vodný lúč na čistenie záhradného náradia a ďalších povrchov.

Začnite tu: Zavlažovacie trysky

Najprv budete potrebovať trysku. Tryska ponúka rôzne typy vodného prúdu, ktoré môžete upraviť podľa svojich potrieb zavlažovania. Jednoducho povedané, zavlažovacia tryska rozstrekne kvapalinu do určitého postreku, čo vám uľahčí zalievanie. Môžete si tiež vybrať medzi jedným nastaviteľným typom postreku alebo viacerými typmi. Tu je niekoľko príkladov našich nastaviteľných zavlažovacích trysiek:

Zavlažovacie pištole a tyče

Hľadáte ďalšie tipy a triky pre zavlažovanie? Zistite, ktoré zavlažovacie pištole a tyče sú najvhodnejšie pre vaše potreby.

Čítajte viac
Zavlažovacie pištole a tyče

Aby bol trávnik vždy zelený, musíte vedieť, ako ho správne zavlažovať.

Pri zavlažovaní trávy sú vašimi najlepšími pomocníkmi záhradné zavlažovače. Typ záhradného zavlažovača, ktorý potrebujete, závisí hlavne na veľkosti vašej záhrady. Tu sú naše odporúčané zavlažovacie systémy pre rôzne veľkosti záhrad:

Impulzný

Pre rozľahlé záhrady (viac ako 500 m2).

Zavlažovač známy svojím pulzujúcim zvukom a kruhovým rozstrekom.

Oscilujúci

Pre stredné až veľké záhrady (150 – 500 m2). 

Ponúka rovnomerné pokrytie obdĺžnikových trávnikov v širokej škále dĺžok a šírok. Najobľúbenejšie riešenie.

Vírivý

Pre malé záhrady (0 – 150 m2).

Vírivý rozstrek rotačného zavlažovača vytvára tri rotujúce ramená v podobe jemného dažďa. Deti ho taktiež obľubujú.

Stacionárny

Pre malé záhrady (0 – 150 m2).

Stacionárny zavlažovač je tiež skvelý na polievanie záhrad a malých plôch. Pokrytie môže byť kruhové alebo obdĺžnikové.

Zavlažovače Fiskars

Pozrite si niektoré z našich najobľúbenejších typov zavlažovačov.

Zavlažovače

Doprajte svojmu trávniku nový začiatok vďaka nášmu výberu vysoko kvalitných zavlažovačov a zistite viac o tom, ako zavlažovať vašu záhradu.

Objaviť viac
Zavlažovače

Krok 4. Akú hadicu vybrať?

Pri výbere záhradnej hadice je potrebné brať do úvahy veľkosť záhrady. Kvalita, vhodná dĺžka a priemer hadice sú rovnako dôležité faktory.

Rada odborníka: Ak ste tak ešte neurobili, vyskúšajte náš Sprievodca veľkosťou záhrady. Poskytne vám pevný základ na určenie vhodného typu a dĺžky hadice pre vás.

A nezabudnite, že naše bubny na hadice sú dodávané so všetkým vybavením, ktoré potrebujete na zavlažovanie, vrátane hadice. Tu sa pozrite na bubny na hadice.

Hadica

Zistite viac informácií o našom sortimente a nájdite hadice, ktoré najlepšie vyhovujú vašim potrebám zavlažovania.

Čítajte viac
Hadica

Krok 5. Aké spojky potrebujem?

Tu je to najlepšie: po výbere optimálnych hadíc, trysiek a zavlažovačov, je čas jednotlivé komponenty spojiť. Najskôr ale potrebujeme ešte trochu informácií. 

Spojky držia váš zavlažovací systém pohromade. Každá spojka má rôzne vlastnosti: niektoré samy uzavrú tok vody, keď od nich odpojíme napr. zavlažovač, iné sú tak robustné, že vydržia teploty pod bodom mrazu alebo dokonca zaťaženie automobilom. Naše odolné a vysoko kvalitné spojky sú farebne značené pre jednoduchú identifikáciu.

Tu sú spojky, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou budete potrebovať v závislosti od zavlažovacej zostavy:

Spojky

Spoznajte svoje spojky. Zistite viac o našom sortimente, aby sme mohli pospájať váš zavlažovací systém.

Čítajte viac
Spojky