Ako správne čistiť nože?

Nože sú najpoužívanejšie predmety v každej kuchyni. Aby ste pri varení mali príjemný a bezpečný pocit, je dôležité, aby vaše obľúbené nože boli čisté a ostré. Prečítajte si naše tipy, ako správne čistiť a udržiavať nože Fiskars a predĺžiť tak ich životnosť.

Čistenie nožov

Ručné umývanie:

Nože Fiskars zo série Norden, Titanium, Norr a Royal by sa mali umývať iba ručne. Po umytí nôž ihneď opláchnite a osušte. Nože nenechávajte dlho vo vode.

Čistenie nožov

Umývanie v umývačke riadu:

Ostatné nože Fiskars sa môžu umývať v umývačke. Dbajte na to, aby nože neprišli do kontaktu s iným náradím, riadom alebo príbormi, pretože by to mohlo poškodiť ich ostrie.

V umývačke môže na výrobkoch z ocele vzniknúť malé množstvo hrdze. Tomu sa dá zabrániť, ak sa ihneď po procese umývania otvoria dvere umývačky, aby mohla para uniknúť von. Po umytí nože osušte suchou utierkou.

Dishwashing:

Uloženie nožov

Väčšina nožov sa pri skladovaní v zásuvke otupí. Ich ostrie sa poškodí pohybom a vzájomným kontaktom s ostatnými nožmi alebo iným náradím, ktoré je s nimi uložené. Tento spôsob ukladania ostrých nožov a iných predmetov do jednej zásuvky je tiež nebezpečný.

Aby váš nôž Fiskars zostal ostrý, umiestnite ho do bloku na nože alebo na magnetický nástenný držiak.

SPOZNAJTE NOŽE A PRÍSLUŠENSTVO
Uloženie nožov

Ostrenie nožov

Je úplne normálne, že nôž občas treba nabrúsiť. Stačí ich ostriť v pravidelných intervaloch alebo jednoducho vtedy, keď je to potrebné.

Oceľové čepele nožov Fiskars majú tvrdosť od HRC 52 do HRC 56. Vďaka tomu sú ideálne na použitie v každej domácnosti. Čím je nôž tvrdší, tým dlhšie vydrží ostrý, ale je ťažšie ho naostriť. Naopak, mäkšie čepele sa ľahšie znovu naostria, ale rýchlejšie sa otupia.

Okrem lepšieho rezného výkonu je ostrý a dobre udržiavaný nôž aj bezpečnejší.

Ostrenie nožov

Fiskars Roll-Sharp ™

Položte ostrič Roll-Sharp™ na rovnú pracovnú plochu, vložte čepeľ noža medzi keramické ostriace kotúčiky, zatlačte na nôž a pohybujte ním v ostriči dopredu a dozadu, ako keby ste nožom rezali. 15 – 20-krát, to by malo stačiť!
Po naostrení nôž umyte.
Uhol ostrenia je 40 stupňov a tento typ ostrenia je vhodný pre väčšinu kuchynských nožov
Roll-Sharp™ je vhodný pre všetky nože Fiskars okrem nožov Fiskars Titanium

Ocieľka alebo brúsny kameň Fiskars

Pri každom ťahu použite uhol ostrenia 26 stupňov. Postup opakujte na oboch stranách čepele. Používajte dlhé, rovnomerné ťahy. Ideálne pre čepele s titánovým ostrím.

Fiskars Roll-Sharp™ Fiskars Sharpening steel/Whetstone™
Prezrite si

                                                

Prezrite si vysoko kvalitné nože a príslušenstvo Fiskars

Prezrite si